Kaip gauti leidimą ginklui? Daugelis žmonių užduoda sau šį klausimą ir mano, kad Lietuvoje ginklai nėra prieinami eiliniams piliečiams. Tačiau tai klaidinga nuomonė.

Galima drąsiai teigti, kad mūsų šalyje leidimą ginklui gali gauti asmuo, atitinkantis žemiau aprašytus reikalavimus. Taigi, nuo ko pradėti? Kaip atrodo visas procesas ir ką verta žinoti, jei planuojate gauti leidimą ginklui?

Leidimas ginklui – žingsnis po žingsnio

Leidimų turėti šaunamąjį ginklą išdavimo taisyklės numatytos 2002 m. sausio 15 d. Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 17 straipsnyje.

Šaunamojo ginklo leidimui gauti būtinos šios sąlygos:

– norint turėti šaunamąjį ginklą savigynai, pilietis turi būti bent 23 metų amžiaus (vyresniems nei 18 metų asmenims išduodami leidimai yra šios normos išimtis, tačiau jie išduodami tik mokyklos, sporto organizacijos ar gynybos asociacijos prašymu, tik sportiniams ginklams);
– nuolatinė piliečio gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje;
– pilietis, norintis gauti leidimą ginklui, turi būti geros sveikatos būklės ir atitikti įstatymuose numatytus kriterijus.

Jeigu aukščiau išvardytas sąlygas atitinkate, galite pradėti visą procesą, kad gautumėte leidimą ginklui.

Žingsnis nr. 1: medicininė pažyma iš gydymo įstaigos

Tam, kad gautumėte medicininę pažymą, būtina kreiptis į savo gydymo įstaigą. Pati pažyma yra išrašoma elektroniniu formatu (užpildoma 049/a forma). Kiek procesas užtruks, kol ją gausite, priklauso nuo miesto, kuriame gyvenate. Kadangi miesteliuose būna trūksta tam tikros srities gydytojų ir reikia gauti siuntimus į kitas gydymo įstaigas.

Geriausia, iš karto kreiptis į gydymo įstaigos registratūrą, pasakyti, kad norite gauti pažymą ginklo leidimui gauti ir Jus nukreips į reikiamą skyrių bei viską paaiškins. 

Norint gauti pažymą, reikės atlikti fizinės ir psichinės sveikatos patikrinimą, surinkti visus reikiamus parašus ir antspaudus iš gydytojų. 

P.S. Nepamirškite prieš konsultaciją su gydytoju psichiatru gauti iš darbovietės, seniūnijos ar kitos institucijos savo charakteristiką. Šį dokumentą galite užsakyti ir internetu čia: https://www.epaslaugos.lt/portal/citizen/service/42643/23260.

Žingsnis nr. 2: prašymas policijai dėl leidimo turėti ginklą

Toliau Jūsų laukia sekantis žingsnis – prašymo policijai pateikimas. Tą galite padaryti elektroniniu būdu, www.epolicija.lt svetainėje. Prašymą užpildyti nėra sudėtinga, nes viskas atliekama automatinio vedlio pagalba, tad visas procesas, jeigu turite visus reikiamus dokumentus, neturėtų prailgti.

Ilgiau trunka prašymo nagrinėjimas, nes atsakymo reikia laukti apie 30 dienų. 

Po to, kai gausite teigiamą atsakymą, ne vėliau kaip per 5 mėnesius nuo pranešimo gavimo dienos turite įsirengti seifą (jis yra BŪTINAS) ir užpildyti deklaraciją, kad pasirūpinote tinkamomis sąlygomis ginklams laikyti bei esate beigęs šaunamojo ginklo laikymo mokymus. Tai patvirtinantys dokumentai pateikiami policijos įstaigai tiesiogiai arba per Policijos elektroninių paslaugų sistemą adresu www.epolicija.lt.

Žingsnis nr. 3: šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo mokymo kursai

Čia į pagalbą ateiname mes, nes šaudykloje „Ginklų klubas“ baigus bent vieną iš paruoštų mokymų programų yra suteikiama galimybė prisijungti prie „Ginklų klubo“ ir gauti sportinius leidimus ginklams.

Mokymai paruošti pagal IDF (Israel Defence Forses) programą, jų metu galite išmokti valdyti pistoletą arba ilgąjį ginklą, arba susipažinti su kombinuoto šaudymo menu. 

Mokymų metu išmoksite: saugiai elgtis su ginklu, taktinio šaudymo pagrindų, ginklo laikymo būdų, taisyklingos stovėsenos, šaudymo iš skirtingų padėčių ir dar daugybės naudingų dalykų. O svarbiausia, kad viską paaiškins profesionalūs instruktoriai, išmanantys taktinio šaudymo metodikas. 

Taip pat išduodame rekomendacijas šaunamajam ginklui sportui įsigyti bei pratęsiant jau turimą leidimą laikyti šaunamąjį ginklą sportui. Rekomendacija išduodama „Ginklų klubas“ šaudyklos nariui, kuris:

– yra sumokėjęs metinį nario mokestį;
– turi išlaikytą saugaus elgesio su sportiniu šaunamuoju ginklu egzaminą;
– pateikė prašymą įsigyti ginklą, kuris atitinka specifikacijas, būtinas sportinio šaudymo rungčiai (pistoleto, karabino ar lygiavamzdžio), kurią yra pripažinusi „Tarptautinė praktinio šaudymo sporto konfederacija“;
– sudalyvavo bent dviejose varžybose pagal USPSA taisykles;
– per pastaruosius 12 mėnesių, sudalyvavo bent 2 sankcionuotose oficialiose varžybose pagal „Tarptautinės praktinio šaudymo sporto konfederacijos“ taisykles, vienos varžybos turi būti LVL III kitos kito arba tokio pat lygmens;
– arba per pastaruosius 12 mėnesių teisėjavo ne mažiau kaip 2 aukščiau nurodytose varžybose;
– pateikė „Ginklų klubas“ šaudyklai duomenis, kurie patvirtina aukščiau minėtuose punktuose numatytų reikalavimų įvykdymo faktą.

Daugiau informacijos galime suteikti telefonu +370 (640) 69 242 arba el. paštu info@ginkluklubas.lt.

Žingsnis nr. 4: registracija į policijos licenzijavimo skyrių, kad atsiimti leidimą ginklui

Jei visi reikalavimai yra įvykdyti ir nėra jokių kliūčių, belieka tik gauti leidimą ginklui. O tai galite padaryti per policijos savitarnos sistemą (www.epolicija.lt) arba atvykti į apskrities vyriausiojo policijos komisariato Licencijavimo skyrių pagal savo faktinę gyvenamąją vietą (būtina rezervuoti atvykimo laiką per Policijos elektroninių paslaugų sistemą). Pateikite visus reikalingus dokumentus ir Jums bus išduotas leidimas ginklui.

Kiek laiko galioja šaunamojo ginklo leidimas?

Kiekvienas asmuo, turintis administracinį leidimą laikyti šaunamąjį ginklą, kas 5 metus privalo pateikti medicininę ir psichinės sveikatos pažymą, patvirtinančią:

– gerą fizinę sveikatą;
– kad nėra reikšmingų psichinės sveikatos sutrikimų;
– priklausomybės nuo alkoholio ar psichoaktyvių medžiagų nebuvimą.

Svarbu! Pasikeitus nuolatinei gyvenamajai vietai, šaunamąjį ginklą laikantis asmuo privalo per 14 dienų apie naująją gyvenamąją vietą pranešti apskrities vyriausiajam policijos komisariatui pagal savo faktinę gyvenamąją vietą.

3 Comments

 • Simas
  Posted 2023-10-12 22:22

  Noriu įsigyti ginklą savigynai

 • Orestas
  Posted 2023-12-29 01:25

  Jei man 22metai ar galiu eiti kursus ir laikyti A-B kategorijas?

 • Walter
  Posted 2024-01-29 16:25

  I love it wen folks come togetuer and share thoughts. Great blog, continue the good work!

  Take a look at my web-site – https://Chooserightcasino.Widezone.net/

Palikite komentarą