Šis straipsnis skirtas vestuvių liudininkui (pabroliui) ir jaunikio bičiuliams, kuriems tenka susidurti su faktu, kad nepamirštamo bernvakario organizavimas nėra paprasta užduotis. Turime šiuo klausimu kelis pasiūlymus ir esame įsitikinę, jog bernvakario idėjos, kurias pateiksime, padės jums suorganizuoti įsimintiniausią šventę / renginį!

Kas yra bernvakaris?

Pradėkime nuo paaiškinimo, kas tai yra. Bernvakaris yra vakarėlis rengiamas būsimo jaunikio garbei. Šis paprotys, atliekamas prieš pat vestuves, yra puoselėjamas nuo seno. Visos linksmybės paruošiamos pagal gerai žinomas taisykles ir apsiriboja vyriška kompanija, o renginio detalės turi būti orientuotos į vyrą, kuriam atėjo vienatvės pabaiga. 

Nors renginys vadinamas bernvakariu, jis gali trukti ne vieną vakarą, o netgi kelias dienas. Dažniausiai jis organizuojamas likus savaitei ar dviem iki vestuvių.

Dabar, kai išsiaiškinome žodžio „bernvakaris“ reikšmę, verta sutelkti dėmesį į tai, kaip jis yra organizuojamas.

Kas organizuoja bernvakarį ir kaip jis organizuojamas?

Ši užduotis tradiciškai tenka liudininkui. Visgi tuo gali pasirūpinti ir visai kitas žmogus. Pagal lietuvių tradicijas įprasta, kad per vestuves liudininku tampa šeimos narys, geriausia – vienišas. Taigi gali atsitikti taip, kad tai bus ne tas žmogus, kuris geriausiai pažįsta jaunikį.

Kartais bernvakario organizavimu gali pasirūpinti ir pats jaunikis. Tai ypač aktualu, kai šiai progai kuriami labai įmantrūs planai, pvz., kelionė į kitą šalį, kelių dienų vyrų kelionė į kalnus ar šuolis parašiutu. Yra tokia nerašytina taisyklė – kai planai susiję su didesnėmis išlaidomis, jaunikis tikrai labiau įsitraukia į pasiruošimą renginiui.

Mažas patarimas, jei garbė organizuoti bernvakarį netikėtai užklupo būtent jus, neimkite visko ant savo pečių, tiesiog sukurkite slaptą, bendrą pokalbį, pvz., per „Messenger“ ar „WhatsApp“ programėlę ir pakvieskite ten visus draugus, kurie nori ir gali dalyvauti bernvakaryje. Taip patogiai galėsite susiplanuoti detales, juk greičiausiai kiekvienas turės įvairių įdomių idėjų bernvakariui, tad bendrai pasitarus, galima bus daug ką įtraukti į dienos tvarkaraštį.

Kas kviečia svečius į bernvakarį?

Svečius kviečia tas, kas rūpinasi bernvakario organizavimu.

Jeigu tokį renginį organizuojate jūs, turėtumėte žinoti, kad gražus gestas būtų, jeigu paprašytumėte jaunikio, kad jis pateiktų artimiausių draugų sąrašą. Tai žymiai palengvintų dalyvaujančių asmenų atrinkimą, nes sąraše būtų visi, ką bernvakario kaltininkas norėtų matyti šioje mažoje šventėje.

Kiekvienas asmuo, atsakingas už renginio planavimą, gali „suburti“ savo organizacinį komitetą ir paskirstyti individualias užduotis pakviestiems svečiams. Toks logistinis pasirengimas dažniausiai pasiteisina geriausiai, ypač kai bendrą veiklą gerai koordinuoja pagrindinis organizatorius.

Kas pasirenka bernvakario idėją?

Kaip jau minėjome, pagrindinis viso renginio organizatorius yra liudininkas arba pats jaunikis. Tad jeigu atliekate šį svarbų vaidmenį, leiskite kitiems žmonėms aptarti planą ir pasiūlyti įdomių idėjų. Tegu visi turi teisę balsuoti, bet galutinį sprendimą priimsite jūs – renginio organizatorius, nes geriausiai žinote, kas labiausiai patinka jaunikiui.

Kas už visa tai moka?

Teoriškai bernvakario išlaidas turėtų padengti jaunikis, tačiau praktiškai tai dažniausiai daro liudininkas, kartu su kitais renginio dalyviais. Tad, kambario ar namo nuomos, pramogų išlaidas galima padalyti tarp pagrindinio organizatoriaus ir jaunikio.

Tačiau yra bent keletas variantų ir tai labiau susiję su tuo, kas atsakingas už vakaro planavimą ir organizavimą. Visgi jei jaunikis ėmėsi pagrindinės iniciatyvos ir pats išsirinko vietą bei pramogų tipą, dažniausiai jam ir teks apmokėti pagrindines išlaidas.

Tobulo bernvakario idėjos (kurią idėją pasirinkti?)!

… visos atrakcijos ir užsiėmimai turi būti panašios tematikos. Jie turi atitikti visą bernvakario koncepciją. Tokiu atveju gali pasiteisinti teminis vakarėlis. Bet tam, kad toks renginys pavyktų, reikalingas konkretus veiksmų planas.

Taip pat nepamirškite, kad atrakcijos, skirtos bernvakariui, turi būti įskaičiuotos į visą bernvakario biudžetą, dėl kurio liudininkas turėtų pasitarti su kviestiniais svečiais. (Be to reikia apgalvoti logistikos, apgyvendinimo, maisto ir gėrimų išlaidas.)

Turite bernvakario tematiką ir biudžetą. Taigi, reikia išsirinkti bernvakariui tinkamą užsiėmimą, tiesa? Štai kelios tobulo bernvakario idėjos:

1. Šaudykla arba dažasvydis.

Vyrai visada mėgsta žaisti kareivius ir varžytis. Tad šaudykla ar dažasvydis yra puiki vieta ir idėja bernvakario pramogai.

2. Pabėgimo kambarys.

Jei jums patinka spręsti galvosūkius, bernvakariui puikiai tiks pabėgimo kambarys.

3. Prabangi vakarienė.

Ieškote ko nors prestižiškesnio? Štai dar viena bernvakario idėja. Brangi, išskirtinė ir elegantiška vakarienė geriausiame miesto restorane.

4. Žygis baidarėmis arba dviračiais.

Taip, išvykos ​​baidarėmis ar dviračiais irgi tinka bernvakariui. Tai nebrangi ir unikali idėja.

5. Bernvakaris namuose. 

Vakarėlis – staigmena jaunikio namuose irgi gali būti geras sprendimas.

Tikimės, kad jums patiko mūsų pasiūlytos idėjos. Visgi, jeigu iš pateiktų idėjų vis dar svarstote, kurią pasirinkti, siūlome bernvakarį organizuoti šaudykloje. Tuoj paaiškinsime, kodėl tai geriausias sprendimas!

Kodėl verta pasirinkti šaudyklą!

Siūlome pasirinkti ne bet kurią, o „Ginklų klubas“ šaudyklą Kaune. Visų pirma, suteikiame puikią pramogą ir poilsį, prižiūrimą tinkamai paruoštų šaudymo instruktorių. Pas mus vykstantys bernvakariai visada kupini emocijų ir daugybės įspūdžių, kuriuos siūlo šaudymas trumpaisiais ir ilgaisiais ginklais.

Prieš renginį mūsų instruktoriai visiems dalyviams praves mokymus apie ginklų valdymo ir saugaus jų naudojimo taisykles. Be to, tai renginys, kuriame būsimasis jaunikis kartu su draugais gali išbandyti savo laimę šaudyme į taikinį ir sužinoti apie ginklų rūšis bei modelius.

Jei planuojate organizuoti bernvakarį šaudykloje arba užsisakyti šią pramogą savo draugams, tiesiog susisiekite su mumis. Kartu padėsime jums išsirinkti tinkamą paketą, pritaikytą renginio dalyvių skaičiui ir paties renginio trukmei.

Ar bernvakario proga dovanojamos dovanos?

Dovanos bernvakario proga nėra privalomos, bet tai būtų dar vienas gražus gestas. Dovana neturi būti labai brangi, užteks padovanoti ką nors, kas jaunikiui primintų apie šią šventę. O tam, kad dovana būtų įsimintina ilgam, galite padovanoti naują pomėgį, pavyzdžiui, šaudyklos abonementą. Taip išlaikysite bernvakario tematiką ir suteiksite šiam svarbiam įvykiui tęstinumą!

Dovanos idėja bernvakariui – dovanų kuponas!

Šaudykla „Ginklų klubas“ yra ideali vieta bernvakario organizavimui. Be to, kaip jau minėjome, jeigu norite, kad būtų tęstinumas – padovanokite jaunikiui šaudyklos dovanų kuponą! Turime platų dovanų kuponų asortimentą, tad galite pasirinkti tą, kuris tiks labiausiai. Visus „Ginklų klubas“ šaudyklos dovanų kuponus galite rasti čia: https://ginkluklubas.lt/shop/.

Palikite komentarą